Pawbeats Orchestra – szczegóły nowej płyty

Ogólnopolski sukces „Utopii” (poprzedniej płyty producenta) dał Pawbeats’owi spory rozgłos i teraz wraca on z nowym albumem. Tym razem artysta z Bydgoszczy przygotował dla słuchaczy unikatowy koncept, który składa się z paru, integralnych części. – „Pawbeats Orchestra” to twór łączący różne aspekty naszej pracy: wydajemy album, następnie gramy go na koncercie w specjalnie przygotowanych aranżacjach, by ostatecznie otrzymać wizję i fonię na koncertowym DVD – wyjaśnia muzyk.

Pawbeats Orchestra to projekt, który będzie stanowił swoistą interpretację muzyki miejskiej, gdzie elektronika ma romans z muzyką klasyczną. Za sprawą tego jest możliwe zestawienie ze sobą gości ze świata muzyki popularnej oraz alternatywnej z artystami wywodzącymi się z nurtu hip-hopowego. Rezultatem tego połączenia jest płyta bardzo eklektyczna i to na wielu płaszczyznach.

Na albumie będzie można posłuchać gości z kompletnie różnych środowisk muzycznych. Pawbeats do współpracy zaprosił m.in. Dwa Sławy, Natalia Nykiel, Sarcast, Justyna Steczkowska, VNM, KęKę, Kali, Tau oraz Mr. J. Medeiros. Wybierając gości producent zdecydował, że zaprosi tych, których muzykę osobiście ceni oraz słucha na co dzień.

W całym przedsięwzięciu muzycznym duży udział miały także Silesian Brass Quartet i Orkiestra Opery Nova, dzięki którym możliwe stało się wprowadzenie w życie całej wizji artystycznej, poczynając od muzyki na krążku, a kończąc na koncercie premierowym, który pokaże album w zupełnie innym świetle.

Autorem projektu graficznego wydania jest Forin. Płyta w przedsprzedaży jest dostępna na preorder.pl. Premiera Pawbeats Orchestra została zaplanowana na 19 lutego 2016 roku.

Pawbeats Orchestra – szczegóły nowej płyty

| Newsy |
O Autorze
-