Brother Ali i Evidence samplują Czesława Niemena

W świat poszła właśnie nieoczekiwana informacja, otóż szanowany od wielu lat w środowisku hip-hopowym Brother Ali wrzucił swój nowy album do sieci. W ostatnim czasie mieliśmy wprost wysyp bardzo dobrych rapowych wydawnictw. Wystarczy wspomnieć o Yelawolfie, Earlu Sweatshirt’cie, Kanye West’cie oraz oczywiście Gang Star’rze.

Krążek, któremu została nadana nazwa „Secrets & Escapes” został w całości wyprodukowany przez bardzo dobrze znanego w Stanach Zjednoczonych, jak i również w Polsce Evidence’a, którego kojarzyć można także pod pseudonimem Mr. Slow Flow. Według doniesień od samego Brothera Ali’ego materiał powstał w trakcie jego trzech wizyt w słonecznej Kaliforni. To tam w garażu w Venice Beach Ev Evidence samplował bity na oldschoolowych samplerach, natomiast Ali freestyle’ował do mikrofonu. Z tych informacji możemy wywnioskować, że „Secrets & Escapes” jest w pełni spontaniczną płytą. Sami artyści nazywają swój album owocem współpracy dwóch przyjaciół, którzy po prostu lubią robić rap. Dodatkowo na płycie udzielili się tacy goście jak: Pharoah Monch, Talib Kweli oraz C.S. Amstrong.

Nie można ominąć tak ważnej informacji, jak to, że producent, czyli wspomniany wcześniej Evidence do wyprodukowania jednego z bitów wykorzystał sampel z piosenki Czesława Niemena. Jest to kawałek „Situated”, do którego sprawdzenia serdecznie zapraszamy.

Brother Ali i Evidence samplują Czesława Niemena

| Newsy |
O Autorze
-