Vienio napisał książkę

Legenda polskiego hip-hopu, członek kultowego składu Molesta, czyli Vienio napisał książkę, która na półki sklepowe ma trafić dokładnie 13 listopada. Jej tytuł to „Brzuchomówcy” i stanowi ona zbiór rozmów na tematy dotyczące gotowania. Raper do swoich wywiadów zaangażował gości z różnych środowisk artystycznych, z którymi zna się na co dzień.

Książka składa się z 11 wywiadów, w których będzie można znaleźć 22 przepisy kulinarne. Po jednym od autora i jego rozmówcy. Z gości należy wspomnieć o reprezentancie stołecznej ekipy JWP Kosiego, znanego warszawskiego rapera Tego Typa Mesa, czy chociażby Natalię Przybysz, która jest popularną piosenkarką.

W takich słowach opisuje swoje wydawnictwo Vienio: „Kuchnia to serce domu. Zaproszenie do niej może być postrzegane jako dowód zaufania i przyjaźni, odsłonięcie przed odwiedzającym miejsca, które może nie zawsze lśni czystością, ale w którym toczy się życie. Sprytnie wykorzystując fakt znajomości okraszony szczyptą sympatii, postanowiłem wślizgnąć się i zaprosić was do świata pokręconych, śmiesznych i oryginalnych historii moich wspaniałych przyjaciół. Opowiadają mi oni o swoich pierwszych kulinarnych wspomnieniach, rozpamiętują smaki dzieciństwa oraz popisowe dania mam i babć. Zdradzają, w jakich lokalach lubią bywać i co z chęcią szamają. Mówią, czym się kierują w swoich codziennych wyborach, uchylając nam tym samym odrobinę swojego prywatnego świata. Każdy z nich oprócz ciekawej, inspirującej rozmowy serwuje mi swój oryginalny przepis na ulubione danie, ja bekhendem odbijam smacznie piłeczkę i proponuję coś bardziej w moim klimacie.”.

Vienio napisał książkę

| Newsy |
O Autorze
-