Malik Montana zmniejszy swoją aktywność na YouTube

Na przestrzeni lat widać jak raperzy zmienili swoją politykę względem takie medium, jakim jest serwis YouTube. Mam na myśli tutaj oczywiście polskie podwórko, gdzie kiedyś wraz z premierą płyty na YT udostępniany był jej pełny odsłuch. Aktualnie nie wszyscy stosują ten zabieg i duża część artystów woli ujawniać utwory ze swojego albumu stopniowo, na zasadzie kolejnych singli. W Stanach Zjednoczonych przez długi okres było tak, że płyty w ogóle nie trafiały do odsłuchu na YouTube, tylko dostępne były na poszczególnych serwisach streamingowych.

Malik Montana postanowił zaczerpnąć trochę praktyk rodem z USA i zapowiedział, że –„Odnoszę wrażenie, że w Polsce jest tak, że jeśli utworu nie ma na YouTube, to tak jakby go nie było w ogóle. Spotify, mordeczki. Tym bardziej zachęcam do sprawdzenia płyty ‚Import/Export‚ na Spotify. Zachęcam wszystkich swoich fanów także do korzystania ze Spotify, na YouTube ode mnie będzie coraz mniej.

Premiera jego płyty pod tytułem „Import / Eksport” miała miejsce 27 września i zadebiutowała na 3 miejscu listy OLiS. W tamtym czasie raper musiał konkurować z Pezetem i jego „Muzyką Współczesną” oraz z Kękę, który wydał „Mr KęKę”. Biorąc pod uwagę graczy, którym musiał stawić czoła, to poradził sobie na rynku całkiem nieźle.

Malik Montana zmniejszy swoją aktywność na YouTube

| Newsy |
O Autorze
-