Wspólna płyta Popka i Matheo – wszystkie informacje

W dniu dzisiejszym startuje przedsprzedaż wspólnego projektu Popka i Matheo zatytułowanego „Król Albanii„. Płyta wyląduje na półkach muzycznych sklepów 29 stycznia 2016 roku. 3 grudnia zostanie wypuszczony pierwszy singiel promujący nowy krążek. Album w specjalnej wersji LTD 2CD będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem strony www.preorder.pl. Na bonusowym CD znajdą się wybrane acapelle i instrumentale z podstawowej płyty.

Gang Albanii w ostatnim czasie zdobył szturmem hip-hopowy rynek, a jego Król po wielu innych szalonych projektach postanowił wydać solowy album wraz z jednym z najlepszych polskich producentów. Matheo znany jest długotrwałej współpracy z Sobotą, DonGuralesko czy też TDF’em. „Król Albanii” ma być najbardziej dojrzałym i najbardziej szalonym albumem w dorobku rapera.

Duet ma zaserwować słuchaczom omijającą jakiekolwiek ramy świeżą porcję muzyki, gdzie znajdzie się specyficzny dla Popka przekaz oraz wpadająca szybko w ucho melodyjność, która będzie szła w parze z chwytliwymi refrenami.

Król Albanii spotykał się już wcześniej z Matheo w studiu i owocem takiej kolaboracji jest m.in. utwór „Dirty Diana„, który w szybkim tempie podbił internet i stał się hitem wielu imprez. Gościnnie usłyszymy tutaj takich zawodników jak: Borixon, Bracia Figo Fagot, Wini, Rootzmans oraz Stitches. Autorem okładki płyty jest Tomasz Bojar.

Tracklista:
01. Fabryka Hitów
02. Zakazany Owoc feat. Bracia Figo Fagot (gitara:Michal Gapys)
03. Jestem Królem (gitara: Dennis)
04. Co kurwo patrzysz feat. Wini
05. Król Cyganów (trąbka: Marcin Olkowski)
06. Nie mów mu nic feat. Matheo
07. International Gangsta feat Stitches
08. Każdy z nas (wokal/chórki: Piotr Świderski, perkusja: Paweł Świderski, bas:Damian Wilk)
09. Wiara czyni cuda feat. Borixon
10. Jak tłucze
11. Różni nas wiele (wokal, tekst: Piotr Świderski, perkusja: Paweł Świderski, perkusjonalia: Mariusz Świderski, bass: Damian Wilk, gitara: Adrian Rał)
12. Imprezka domowa ( gitara: Michał Gapys, akordeon: Ivan Lenyo)
13. Wakacje
14. Nigdy więcej
15. Wodospady

Wspólna płyta Popka i Matheo – wszystkie informacje

| Newsy |
O Autorze
-